11.05.2021 r. – Zaproszenie do udziału w konkursie „List do Taty”.

Jesteś uczniem czwartej lub piątej klasy? Chodzisz do szkoły podstawowej w jednym powiatów: Kluczbork, Kędzierzyn-Koźle, Głubczyce, Krapkowice, Olesno, Strzelce Opolskie? Chciałbyś pojechać na wycieczkę do Senatu?

Jeśli tak, to zapraszam Cię do udziału w konkursie „List do Taty” .

Konkurs adresowany jest do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych z mojego okręgu wyborczego. Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Konkurs ma zwrócić uwagę opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka oraz zaangażować jak największą liczbę szkół w propagowanie roli ojca, w budowaniu harmonii rodzinnej i w procesie wychowawczym dzieci.

W kampanii tej pomogą zainteresowane szkoły, które będą proszone o zorganizowanie dla uczniów lekcji na temat „Rola ojca w życiu dziecka i w rodzinie”. Szkoły otrzymają od organizatorów materiały edukacyjne pomocne w przeprowadzeniu zajęć. W zajęciach tych będą mogli wziąć udział goście zaproszeni przez szkoły, w tym przedstawiciele organizatorów.

W etapie okręgowym do zdobycia będą różne nagrody. Zwycięzca etapu okręgowego otrzyma możliwość wyjazdu wraz z opiekunem (najlepiej ojcem) do Senatu, na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu, na zaproszenie i koszt senatora Beniamina Godyli. Ponadto w ogólnopolskim finale, przyznane będą trzy nagrody główne oraz mogą być przyznane wyróżnienia.

Szkoły podstawowe zainteresowane udziałem w konkursie, mogą przesyłać swoje zgłoszenia mailowo na adres: senator.godyla@gmail.com do dnia 28 maja 2021 r.

Zgłoszenie musi zawierać nazwę, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko dyrektora. Po przesłaniu zgłoszenia, biuro senatorskie przekaże do szkoły wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia konkursu.