14.07.2020 r. – Podziękowanie za udział w wyborach

Wybory to święto demokracji. Bez względu na sympatie polityczne warto brać w nich udział, ponieważ w ten sposób możemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość.

Chciałbym podziękować za wysoką frekwencję i pogratulować Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa.

Niewiele zabrakło aby to Rafał Trzaskowski 12 lipca uzyskał lepszy wynik. Przy tak krótkiej kampanii i mając przeciwko sobie cały aparat państwa, media publiczne i kampanię wyborczą prowadzoną przez cały rząd, osiągnął i tak fenomenalny wynik zdobywając ponad 10 milionów głosów.

Zabrakło tak niewiele, ale spójrzmy jak wiele zyskaliśmy. Spotykając się z Państwem na ulicach całej Opolszczyzny odniosłem wrażenie, że Rafał Trzaskowski swoją charyzmą wlał w Państwa serca radość, wielką energię i nadzieję na to, że w Polsce może być lepiej.

Mam nadzieję, że ten cały ruch społeczny i potencjał tak dużej liczby osób zjednoczonych w walce o wspólną sprawę, wspólne wartości i Polskę, zostanie wykorzystany. Nie możemy pozwolić na to, aby ten płomień nadziei na lepsze jutro wygasł.

Dlatego zachęcam teraz Państwa do zaangażowania politycznego, społecznego i pracy na rzecz naszych samorządowych małych ojczyzn. Oceniajmy uczciwie działania władzy, patrzmy jej na ręce, nie bójmy się wyrażać swoich poglądów i nie dajmy się kupić za nasze własne pieniądze.

Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się podczas tej krótkiej, ale jakże intensywnej kampanii wyborczej. Dziękuję za pomoc i pomimo rozczarowania ostatecznym wynikiem wyborów, cieszę się, że w przyszłości będziemy mogli razem działać na rzecz Polski naszych marzeń.