18.08.2022 r. -Posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu

Dzisiaj w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu, której jestem członkiem.Komisja skieruje zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wobec zaniechań urzędniczych w sprawie Odry.Skierujemy także wniosek do NIK o kontrolę we wszelkich służbach odpowiedzialnych za środowisko, Ministerstwie Klimatu oraz Kancelarii Premiera oraz pięciu urzędach wojewódzkich.

Naszych działań dotyczących sprawdzenia poprawności działania urzędów w sprawie katastrofy ekologicznej będzie więcej, jednak najbardziej przykry jest fakt, że na dzisiejszym posiedzeniu naszej komisji nie pojawił się nikt ze strony rządowej.

Senatorowie potrafili przerwać urlopy, ponieważ sytuacja jest kryzysowa i należy podjąć wszelkie możliwe kroki, aby wyjaśnić tę sprawę i nie dopuścić do powtórki w przyszłości. Sprawa Odry niestety jest bagatelizowana przez PiS, szukane są tematy zastępcze i niestety po raz kolejny widzimy obraz nieudolności rządzących w naszym kraju.